Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
In mentenanta, la forum va aparea versiunea Board RP-LF 1.2 BETA Deocamndata ramane 1.1. La server au aparut bugguri.





[Poveste]Cesar Santos


Fresh
Fresh
Fondator





Scris de către Fresh ( Fondator ) în [Poveste]Cesar Santos la data de Lun Dec 19, 2011 11:16 am

Salut, va intrebati oare cum am descoperit Los Santos si, mai ales, tot statul San Andreas? Si vreti sa stiti, probabil, toata viata mea pana acum, nu este asa?

M-am nascut in anul 1980, decembrie, intr-o zi foarte frumoasa. Parintii mei nu aveau bani foarte multi, dar aveam o casa moderna pe-atunci, cativa bani sa ne intretinem si ne ramaneau si cativa bani sa punem de-o parte, astfel incat odata la 4 ani mergeam si eu la mare.

Intr-o zi, in timp ce ma plimbam cu mama mea prin parc, l-am vazut pe tatal meu, de fapt, o persoana care semana cu el, dar nu credeam ca era el. Asa ca l-am privit mai atent si, spre mirarea mea si a mamei mele, era tatal meu, avand asupra lui o arma foarte periculoasa pusa langa capul unui om, jefuindu-l. L-am auzit foarte clar: "Da-mi toti banii tai, nenorocitule, sau iti zbor creierii.". Acest lucru m-a speriat atat pe mine, cat si pe mama mea.

Ne-am dus imediat acasa, ne-am strans toate bagajele, am luat 3000$ pe care i-am gasit in casa, dar in seiful casei erau mai mult de 15,000$, insa nu stiam parola, si-am fugit repede. Ne-am mutat din Romania in Spania, dar, nu am fost singurii. Tatal meu ne-a vazut plecand si a venit cu noi.

Cand eram la un restaurant si mancam, a venit, s-a pus in spatele mamei mele, eu din pacate nu l-am vazut si i-a tras un glont, dupa care a cazut la pamant, aproape moarta. Am fugit repede, m-am ascuns, dupa 1 zi am iesit din ascunzatoare si, surpriza, corpul ei era inca acolo("oare nu se ocupa nimeni de acest oras?" ma tot intrebam eu).

Am luat-o cu greu, am luat bagajele, am lasat-o la spital si am fugit cu banii care mai ramasesera. Am calatorit foarte mult, mergand pe jos, am baut apa si, dupa ce-am traversat un ocean cu o barcuta foarte proasta, dar buna pentru mine, inchiriata la doar 700$, am descoperit un "stat". Nu cred ca se putea numi asa. Nici nu se vedea clar, deoarece era dupa un nisip care strapungea cerul. Am "inotat", sa zicem asa, prin acel nisip si-am descoperit un oras cu o pancarda pe care scria "Los Santos". Atunci orasul era doar o ruina nefolositoare si uitata de lume.

Mi-am ales o casa, am gasit 2 familii ratacite, familia Lawyence si Ruseskov si am curatat orasul, acum aratand la fel de bine cum arata si alte orase, poate chiar mai bine.

Si de cand l-am descoperit mi-a mers din ce in ce mai bine, totusi, visul meu este sa-mi gasesc mama, sa vad daca este in viata si s-o iau in orasul meu, ba chiar statul meu. Oare voi reusi acest lucru? Sa vedem.


 Subiecte similare

-
» [Poveste] Ruseskov_Moris
» [Departamentul de politie din Los Santos]Amenda((OOC))
» [Departamentul de politie din Los Santos]Arestare((OOC))
» Regulament Los Santos Police Departament
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: In Character(IC) :: Povestile caracterelor-


Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente